O mnie

Kim Jestem, Co Robię?

Jestem coachem, trenerem i konsultantem TRANSFORMACYJNYM.

To najprostsze określenie jakim mogę w skrócie opisać czym się zajmuje. Zajmuje Się zmianą. Transformacją.

Artur Smoleń w niebieskiej marynarce na tle drzewa

Czemu Zostałem Coachem?

Coaching znalazłem na drodze do własnej zmiany. Było to już parę lat temu. I to było TO. Po prostu to wiedziałem. Od początku.

Czasem zazdroszczę samemu sobie tej roboty. To kapitalne uczucie zarabiać na życie towarzysząc ludziom w tym jak stają się szczęśliwsi, spełniają swoje marzenia i żyją w zgodzie ze sobą.

Czasem zmiana nie jest tak spektakularna. Czasem to po prostu lepsze radzenie sobie z trudnymi emocjami, więcej pewności siebie, mniejszy dylemat…

Czasem, założenie wymarzonego biznesu, zmiana kariery, podjęcie ryzyka, często akceptacja sytuacji, lepsze poznanie swoich wartości, przekonań, ograniczeń, mocnych stron, powodów do wdzięczności i radości.

Wsparcie drugiego człowieka w rozwoju i przeprowadzenie go przez zmianę, daje mi satysfakcję nieporównywalną z niczym innym.

Jakie mam doświadczenie?

W samym coachingu to ponad 100 przeprowadzonych sesji i już prawie 2 lata pracy z klientami.

Ukończona szkoła cochingu z akredytacją Izby Coachingu. Dodatkowo odbyte kursy i szkolenia. Stałe dokształcanie się w tej sztuce.

Wcześniej przygotowywałem się do tej pracy przez całe moje życie. To już ponad 44 lata.

5 leżących na sobie encyklopedii z okularami na górze

 

Po pierwsze, jestem praktykiem, nie teoretykiem. Z większością problemów z którymi borykają się moi klienci musiałem się sam zmierzyć:

Nieidealne dzieciństwo, zmiana otoczenia i szkoły w młodym wieku, problemy z używkami, nałogi, złamane serca, zdrady, zmiany kariery, odrzucenie, osobiste porażki, brak poczucia własnej wartości, nieśmiałość. Nieudane biznesy, kontuzje, nadwaga, lenistwo, brak poczucia sensu i celu w życiu. Lata obwiniania Siebie i innych, gonienia cudzych marzeń i celów. Przewlekły stres połączony z nocnym zgrzytaniem zębami. Początki cukrzycy, wywołane złą dietą i „szybkim” życiem. Strach przed wystąpieniami publicznymi, przed uzewnętrznianiem się. Brak kontaktu z własnymi emocjami, tłumienie ich na różne sposoby. Destrukcyjne przyzwyczajenia i nałogi. Wszystko to gdzieś po drodze musiałem przepracować… to najlepsza szkoła.

Doświadczałem też wielu sukcesów:

Udane małżeństwo. Dwie wspaniałe córki. Własne biznesy, kariera w rodzinnej firmie. Praca w kilku firmach z sukcesami w sprzedaży. Medale mistrzostw polski w moim ulubionym sporcie. Zmiana pracy na pasje. Podążanie własną drogą. Zdrowe i wysportowane ciało. Życie w spokoju i harmonii. Spełnianie swoich pasji podróżniczych. Odwaga do podejmowania niepopularnych decyzji, ale za to zgodnych z moimi wartościami. Wybaczenie Sobie i innym przeszłości. Udane przyjaźnie. Naprawa stosunków z ludźmi, z którymi te stosunki były nie najlepsze. I wiele mniejszych sukcesów ale równie ważnych. No i to gdzie jestem teraz- łączę pasje z pracą, jestem pełen radości i energii. Nie boję się wyzwań, żyję dniem dzisiejszym i z ufnością czekam na to co przyniesie przyszłość.

Co umiem i czym się interesuje?

Studiowałem zarządzanie i marketing. Większość kariery zawodowej spędziłem w małym biznesie, w sprzedaży, na różnych stanowiskach. Od kasjera do dyrektora handlowego. Skończyłem też szkołę coachingu IPRI z certyfikacją Izby Coachingu. Od kilkunastu lat interesuje się rozwojem osobistym, naukami o człowieku, jego stosunku do świata i samego siebie. Moje zainteresowania obejmują psychologię, filozofie, neurobiologię, kognitywistykę, antropologię, fizykę… Lubię się uczyć, dużo czytam, słucham, kończę kolejne kursy. Mam doświadczenie jako trener sprzedaży i trener squasha.

Artur Smoleń bawi się z psem

Byłem organizatorem imprez targowych i wielu eventów sportowych. Doradzałem małym biznesom, klubom sportowym. Robiłem i dalej robię wiele różnych rzeczy. Dużo wiem o efektywności osobistej i biznesowej, komunikacji międzyludzkiej, psychologii, świadomości, sposobie uczenia się dorosłych, procesie zmiany.

Sam dużo przeszedłem i to nauczyło mnie akceptować i wybaczać. Mam duży szacunek i wiarę w drugiego człowieka. Wieżę, że kierując się do swojego wnętrza i akceptując Siebie, każdy może podążać własną ścieżką. Wieżę, że człowiek jest najbardziej efektywny i zadowolony jeśli ma dostęp do swojej autentyczności, kreatywności i korzysta z mocnych stron, akceptując lub czasem pracując nad stronami słabszymi.

Prywatnie.

Prywatnie jestem mężem i tatą dwóch cudownych dziewczynek. Wiecznym uczniem, ciekawi mnie wiele tematów, ciągle chce wiedzieć więcej, poznawać nowe. Lubię sport. Rower, bieganie. Jestem też pasjonatem i czynnym graczem squasha.

Artur Smoleń siedzi z dwoma córkami na ławce

 

Medytuje. Pisze. Czytam. Słucham. Lubię zabawę w dobrym towarzystwie, poznawanie nowych ciekawych ludzi. Lubię dobry, a także absurdalny humor.

Lubię zwiedzać nowe miejsca, wycieczki po górach, zbieranie grzybów. Można mnie spotkać na wydarzeniach sportowych, najlepiej na żywo. Lubię sport, dobry film, Lubię też się czasem ponudzić. Lubię szczere i głębokie rozmowy, ale też samotność, naturę i odludzia.

Jestem z natury optymistą, lubię humor, luz i lekkie podejście do życia i pracy. Wierzę, że życie w większości czasu może być fajne. Jestem ambiwertykiem (osobą mająca cechy intro i ekstrawerytka). Myślę o sobie- tolerancyjny, mam się za osobę otwartą na inne poglądy. Sam nie jestem dogmatykiem i zdaję sobie sprawę, że to co wiem, nie musi być prawdą.

Chcę aktywować w ludziach akceptacje, optymizm, lekkość i radość. Chce zwiększać ich samoświadomość i umiejętność cieszenia się życiem, tak aby mogli realizować swoje prawdziwe cele i marzenia. Po to tu jestem.

Chcesz się dowiedzieć na czym polega nasza współpraca? Kliknij w przycisk poniżej:

 

Napisz do mnie czym chciałbyś się zająć.

Mój numer: 503 140 422

Mój mail: kontakt@artursmolen.pl